Genel

kimler asgari ücret olarak 2500 TL alacak

Asgari ücret 2500 TL olacak haberleri son zamanlarda haber sitelerinde ve gazetelerde  yer almaktadır. Bunun esası şudur . Bazı sektörler ve meslek grupları için asgari ücret yeniden düzenlenecek . Aslında asgari ücret değişmeyecek . Sadece bazı çalışanlar için asgari ücretin katları belirlenecek. Mesela maden ocağında çalışanların  asgari ücretin 2 veya 3 katı ücret ile çalıştırılmaları zorunlu olacak  . Asgari ücretin katları ile çalıştırılma  başka sektörler içinde söz konusu olacak . Ayrıca bazı meslek grupları içinde çalışma yapıldığı söylenmektedir. Daha çok tehlikeli işlerde çalışanlar için geçerli olacak bir sistem  Bu durumun başlangıcı SGK da olacak . Bazı mesleklerde çalışanları asgari ücret ile çalışıyor olarak bildirilemeyecek  Hem kayıt dışılığı önlemek hem de bazı çalışanların haklarının korunması için faydalı olacağı düşünülmektedir.  Henüz yasalaşmadı Kanun tasarısı da yok .  Sadece  düşünülmektedir. . Böyle bir yasanın çıkıp çıkmayacağı da belli değil .  Eğer çıkarsa sitemizde ayrıntılar yer alacaktır. En yakın zamanda somut adımların atılmasını temenni ediyoruz. Özellikle Soma da meydana gelen işkazası sonucu ortaya atılan bir fikirdir.

3 thoughts on “kimler asgari ücret olarak 2500 TL alacak”

  1. Ben kapıcıyım gece geç saatlere kadar kazanlara kömür atıyorum kazanın patlaması bır dert kömmürün kara zehiri başka bir dert ortalama günlük ortalama çalışma saatim onbir oniki saat ama yedi buçuk deniliyor tamamen haklarım ve emekler çalışıyor isyan edip karşı çıksan kapı işareti gösteriyorlar bu ülke de benim haklarım nerde bu ülkede ya işsiz kalacaksın yada köle

  2. öyle köle tüccarı böyle de şuraya bak asgari ücret herkese aynı diyemedi numuneler. Bu memleketin işçisi pek sever fasulyeye talimi her işin kendine göre riski var sadece madenci mi yok madenci de dahil inşaat işçisi, güvenlik, temizlik, şoför bunların riski yok demek ki güvenlik sakata gelmez inşaat işçisi yüksekten düşmez temizlikçi bir iskelenin üzerine çıkıp 30 katlı binanın camlarını silerken iskeleden hiç kaymaz bizim memlekette vay be ne hayat şartlarında yaşayan 2014 de 2054 ü yaşayan böyük ve mühim bir devlet olmuşuz sadece riskli mesleklerde asgari ücret artışı var helal olsun bin defa helal olsun ve yazıklar olsun adam değilik vesselam.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir